Óvodánkról

„ Nem alakíthatjuk gyermekünket olyanra, amilyenre szeretnénk. Úgy kell elfogadnunk és szeretnünk őket, ahogy Isten adta. „
/ Goethe /

2019-ben a "Lakótelepi Óvoda" új épületet kapott, amit Helvécia Nagyközség Önkormányzata finanszírozott, ill. egy megnyert pályázat kapcsán építettek fel és vehettünk birtokba.
Így a 2019/20-as tanévet már, egy teljesen új óvoda épületben kezdhettük meg. Egy teljesen modern kivitelezésű, a kor minden elvárásának megfelelő intézménybe költözhettünk be. Intézményünk kétszintes.  A földszinten helyezkedik el a négy csoportszoba, a hozzájuk tartozó mosdó-, öltöző helyiségek, torna szoba, többcélú terem, orvosi szoba, könyvtár, fejlesztő szoba és a napi háromszori étkezés előkészítéséhez szükséges tálaló konyha, mosogatók, felnőtt étkező. Az emeleten helyezték el a felnőtt öltözőket, zuhanyzókat, mosókonyhát, tároló helyiséget, nevelői szobát, irodákat. Udvarunk a megmaradt régi területet öleli fel kicsit megnagyobbítva, plusz egy külső, nyitott teraszt kapott.
Az óvoda (bölcsőde, ha élnek ezzel a lehetőséggel) az első kapocs (vagy második, megerősítve a bölcsőde után), ahol a családok megismerkednek egymással és közös kapcsolataikat kezdik alakítani. Ezért is van kiemelkedő szerepe óvodánknak a lakótelepen élők közösséggé formálódásában.

Pedagógiai Programunkat úgy építettük fel, hogy a „Környezeti nevelést” helyeztük előtérbe. Programunk az elmúlt időszakban már többször is átdolgozásra került, de továbbra is a környezet megismerését, ápolását, védelmét alapul véve dolgozunk. Hosszú évek tapasztalatai alapján valljuk, hogy minél változatosabb helyszíneken, minél több inger éri a gyermekeket, minél jobban ismerik szűkebb-, tágabb környezetüket, annál inkább szeretik, óvják, megbecsülik azt. Ehhez rendelve szervezzük meg programjainkat, kirándulásainkat, és gyakran tartjuk foglalkozásainkat az udvarunkon illetve óvodán kívül is.
Kiemelt feladatunk az egészséges életmódra nevelés. Minden nap biztosított a friss gyümölcs fogyasztása, a szabadban való mozgás, a változatos étrend. Az étkeztetésünket ellátó konyha által megoldott : az étel érzékeny gyermekek étkeztetése is. A családias légkört közös ünnepléseink, programjaink erősítik. Barátságos, esztétikus, gyermek közeli környezetet teremtünk.

Kovács-Perényi Edit
tagintézmény-vezető

Alapítvány A Lakótelepi Óvodáért

Alapítvány adószáma: 18359835-1-03
Alapítvány bankszámlaszáma: 51700100-10021691

Kérjük, segítse alapítványunkat adója 1%-val!

Helvéciai Napvirág Óvoda és Bölcsőde Kerekerdő Tagóvodája

OM azonosító: 202721